Tule mukaan oven avaajaksi!
Yhteistyökumppanuus on yhteistä työtä Vantaa Ducksin Mestaruusliigaan paluun eteen.
Aloitin työurani Forssan eli Vorssan Koijärvellä toimineen metallituoteteollisuusyrityksen myyntineuvottelijana. Toimenkuvani oli selkeä – uusien asiakkaiden hankinta. Myyntineuvottelijana tein myyntityötä.
Nyt teen myyntityötä osana Vantaa Ducksin yhteistyökumppanuustiimiä. Tavoitteena on uusien yhteistyökumppanien hankinta sekä hankittujen yhteistyökumppanien vakiinnuttaminen yhteistyötä tekeviksi kumppaneiksi.
Miten sinä osana Vantaa Ducksin yhteisöä voit auttaa minua uusien yhteistyökumppanien hankinnassa?
Avaa ovi uuden yhteistyökumppanin luo. Miten tämä tapahtuu käytännössä?
Tunnet yrittäjiä, yritysjohtajia tai päättävässä asemassa olevia ihmisiä. Ihminen on sinulle tuttu. Tunnette toisenne. Saat häneen helposti yhteyden.
Tavatessasi tai ollessasi yhteydessä häneen kerrot, että Vantaa Ducks on rakentamassa tukevaa pohjaa paluulleen miesten lentopallon Mestaruusliigaan. Suosittelet hänelle yhteistyökumppanuutta. Ducksin monipuolisesta valikoimasta löytyy varmasti sopiva yhteistyöpaketti kaudelle 2026-2027.
Yhteistyökumppanuuden asiantuntijana minä Pekka Krook otan sinuun yhteyttä. Tutustun tarpeeseesi saada lisää näkyvyyttä. Ja teen tarvittaessa sinulle tarjouksen, jolla pääset yhteistyökumppanuudessa alkuun.
Kiinnostuitko?
Laita minulle sähköpostiviesti pekka.krook1@gmail.com-osoitteeseen tai vaikka whatsapp-viesti numeroon 0456318384.
Vaihdetaan ajatuksia etukäteen, ennen kuin teet oven avauksen. Tai laita viestiä, että olet avannut jo oven, niin otan yhteyttä ensin sinuun ja pohditaan yhdessä eteneminen.
Yhteistyökumppanuus lähtee luottamuksen rakentamisesta. Kaudella 2025-2026 saimme mukavasti lisää yhteistyökumppaneita. Haluamme, että yhteistyökumppaniverkostomme jatkaa kasvuaan myös kaudella 2026-2027.
Tule mukaan oven avaajaksi.
Rakennetaan yhdessä kestävä pohja Vantaa Ducksin paluulle Mestaruusliigaan.
Ovenavauksellisin terveisin
Pekka Krook, Vantaa Ducks, yhteistyökumppanuuden asiantuntija
